Weekend Źródła Brdy –  polecamy bo tereny przepiękne, rzeczka wąska kręta, (jak to od żródeł + unikalny rezerwat Przytoń – cena 199zł (możliwe noclegi w domkach +40zł/os/nocleg)
 
UWAGA: ze względu na bardzo niski poziom wody w rzece zmodyfikowaliśmy trasę spływu. Startujemy nieco niżej, w Starej Brdzie Pilskiej, za to dodatkowo płyniemy przez rezerwat Przytoń, szczegóły w programie.

Źródła Brdy

 • Zapraszamy na unikalny spływ najpiękniejsza rzeką Borów Tucholskich Brdą niemal od żródeł (od Starej Brdy Pilskiej przez Nową Brdę i rezerwat Przytoń) Szlak urozmaicony, dość łatwe,  sporo bystrzy i płyyyyycizn, przeszkody dość liczne jednak możliwe do pokonania również przez zupełnie „zielonych” kajakarzy  – poza kilkoma krótkimi nieproblematycznymi przenoskami i mieliznami (rzeczka bywa na odcinkach płyciutka, niekiedy zaledwie 20-30 cm) nie ma tu upierdliwych przeszkód. Uważać należy jedynie na płytkich bystrzach.  Trasa jest bardzo urokliwa  a widoczki sielankowe – jak znajdziemy czas dorzucimy zdjęcia, jak nie musicie nam wierzyć na słowo 😉

Zapewniamy

Zapewniamy w cenie spływu:

 • Kajaki polietylenowe Perception Vista , kamizelki asekuracyjne, wiosła)
 • Transport codzienny bagaży i ekwipunku (do 25kg/os) brzegiem wzdłuż trasy spływu
 • opiekę doświadczonej Kadry instruktorów
 • opłacone pola namiotowe i biwakowe
 • kuchnie gazowe, czajniki, garnki, patelnia do pełnej dyspozycji Uczestników
 • dokonywanie zakupów na życzenie Uczestnika (jeżeli na miejscu nie ma sklepu)
 • ubezpieczenie NNW
 • mecze w siatkówkę i inne gry i zabawy zespołowe

Cena nie zawiera:

 • wypożyczenia namiotu własny lub za dopłatą 30zł/namiot (2-3os)
 • opcjonalnie dwudaniowe  obiadokolacje dowożone bezpośrednio na biwak 25zł/1obiad
 • opcjonalnie noclegi w domkach
 • opłat parkingowych (ok 6zł)

Program spływu

Program spływu: Źródła Brdy

Program spływu  może ulec zmianie ze względu na niekorzystne czynniki atmosferyczne i inne zdarzenia na które Organizator nie ma wpływu.

 • Dzień 1 Przechlewo OSiR – biwak w ośrodku nad jeziorem Końskim (WC, prysznice, bar, do sklepu 1200m)
  Przyjazd Uczestników na biwak (można też przybyć w sobotę rano)  19-20 sprawy organizacyjne  od 20 ognisko (piwo kobiety i śpiew…:-))
 • Dzień 2 Stara Brda Pilska – Nowa Brda (14 km)
  8 pobudka i śniadanie, spakowanie bagaży 9.30 przejazd do Starej Brdy, przydział sprzętu, szkolenie kajakowe 11 czeka nas emocjonujący etap przez płytkie bystrza Brdy, Tereny absolutnie dziewicze, trochę przeszkód na trasie 16 – dopływamy na biwak w Nowej Brdzie, rozbicie namiotów, czas wolny ok 19 ognisko kulinarno-artystyczne )
 • Dzień 3 Nowa Brda – rez. Przytoń – Pakotulsko most (13 km)
  8 pobudka śniadanie, ok 10 wypłynięcie na szlak, rzeka w dalszym ciągu wąska kręta, ok 12 przerwa w Folbrychcie, na deser rezerwat Przytoń, przepiękny odcinek rzeki z powalonymi drzewami – na szczęście jest dość płytko (50cm) więc w razie czego nie ma problemu z wyjściem z kajaka ok 15 dopływamy do mostu Dolinka w pobliżu Pakotulska,  zakończenie spływu, kierowców odwozimy do Przechlewa po samochody, pozostałych do PKP. Zapraszamy na ciąg dalszy  czyli tygodniowy spływ kajakowy Brdą od Przytonia do Tucholi!

Galeria

Dojazd, co zabrać, noclegi


Weekend Źródła Brdy: szczegółowe informacje:
wyżywienie, noclegi, co zabrać, dojazd, odpowiedzi na najczęstsze pytania

Wyżywienie: możliwość zamówienia obiadokolacji w sobotę, w pozostałym zakresie własne
Dostęp do sklepów spożywczych – brak, zakupy wg zamówień dowiezie kierowca

Noclegi: Pola namiotowe spartańskie (bez prysznicy)
Noclegi w domkach/agroturystyce: za dopłatą +40zł/nocleg

Zbiórka i pierwszy biwak jest  w
Przechlewo k/Człuchowa, OSIR (Ośrodek Sportu i Rekreacji w Przechlewie), biwak nad jez. Końskim

Co zabrać:

Dobry humor koniecznie. Na pewno przyda się też: dowód osobisty, książeczka zdrowia, dowód wpłaty za spływ (jeśli przelew niewymagane),. Poza tym różne klamoty biwakowe: namiot*, karimatę, śpiwór, strój kąpielowy, olejek do opalania, ważne!: coś na głowę do ochrony przed Słońcem, płaszcz przeciwdeszczowy, ważne!:: buty do chodzenia po wodzie (najlepiej klapki z zapięciem na pięcie), ciepłe ubranie, mydło ręcznik, latarkę, kubek, talerzyk, widelec, łyżke, garść herbaty, szczypte soli itp., 50zł na zwrotna kaucję za wydany sprzęt (zwracaną po zdaniu sprzętu na koniec spływu) a także gotówkę na przeżycie (nie za wszystko, zwłaszcza w wiejskim sklepiku zagubionym w głuszy, zapłacisz kartą MasterCard)

Możesz też zabrać: gitarę, śpiewniki, suszarkę, lokówkę (albo prostownicę dla odmianyJ) ładowarkę do komórki, do aparatu foto), zapałki, okulary przeciwsłoneczne, Raid lub inny insekt killer, rękawiczki (raczej niepotrzebne ale czasami dziewczyny (a nawet chłopaki) zabierają – najlepsze są wtedy bezpalcowe na rower ale mogą być każde), coś w czym możesz się pokazać na mieście  😉 czasami spływamy w pobliżu jakiejś cywilizacji, przytulnej knajpy czy innej dyskoteki..,, poduszkę, upominki dla Kadry  ;-),

Raczej nie bierz: zapasu jedzenia (poza garścią herbaty i cukru itp.), zgrzewek wody i innych napojów ognistych, zapasu chleba, konserw – są sklepy. Raczej nie przyda się też: grzałka, telewizor, bateria cieni do powiek, laptop itp

Kod Spływy weekendowe: Pomorze/
Bory Tucholskie
Termin Cena
Week1 Weekend Bożego Ciała Cztery Rzeczki 11.06-14.06 299zł
Week2 Powitanie Lata Źródła Brdy 19.06-21.06 199zł
Week3 Brda na Weekend 26.06-28.06 199zł
Week4 Dziewicza Zbrzyca 03.07-05.07 199zł
Week5 Brda na Weekend 10.07-12.07 199zł
Week6 Źródła Brdy 17.07-19.07 199zł
Week7 Dzika Słupia 24.07-26.07 249zł
Week8 Dzika Słupia/ Brda na Weekend 31.07-02.08 199zł
Week9 Źródła Brdy 07.08-09.08 199zł
Week10 Długi Weekend Sierpniowy 14.08-16.08 299zł
 
 
Dziewicza Zbrzyca Rezerwacja Miejsc!